Pozostałe

Jak uszczęśliwić kolarza? (7 pomysłów na prezent)

Co mam mu kupić na prezent? – zapytała mnie ostatnio znajoma, której chłopak jeździ na rowerze.

– Na pewno nie sprzęt – odpowiedziałem.

Przynajmniej ja nie chciałbym nic takiego. Sprzęt mogę sobie kupić sam. A rowerowy prezent? Hmm… Myślę, że musi być ciekawy, dawać do myślenia, motywować, albo być zwyczajnie praktyczny. Tak mi się wydaje.

Okres świąteczny słusznie, lub nie (to już kwestia indywidualna) to czas, gdy poszukujemy prezentów dla naszych najbliższych. Przygotowałem krótką listę rzeczy, które możesz kupić kolarzowi i z których będzie zadowolony. Jest to zestawienie subiektywne i w żaden sposób przez nikogo nie sponsorowane.

1. Plakat z kolarskim motywem

To dobra opcja dla kogoś, kto lubi rzeczy ładne. A taki plakat będzie się świetnie prezentował w każdym wnętrzu i dodatkowo motywował, np. do wspinaczki na Mont Ventoux. Kilka ciekawych propozycji znajdziecie u The Climb.

2. Kubek

Z śmiesznym lub inspirującym hasłem. Taki, na który zawsze każdy zwróci uwagę. Ten ze zdjęcia znalazłem tutaj, ale taniej zrobisz w byle agencji reklamowej swój własny i oryginalny.

3. Kawa dla kolarza

Co jest najlepszym kolarskim dopalaczem? Oczywiście że kawa! Najlepiej zrobiona z świeżo zmielonych ziaren i wyselekcjonowanych zbiorów. Może być z lokalnej manufaktury, albo od mistrza olimpijskiego Grega van Avermaet’a.

4. Wieszak na rower

Rower można trzymać w garażu, lub na balkonie, ale czasami również w salonie, lub sypialni. Wtedy niezbędny staje się odpowiedni wieszak. Możesz zrobić sobie customowy u każdego stolarza, ale też możesz skorzystać z gotowych propozycji, jak np. Clug. Mam oba i oba się sprawdzają.

5. Portfel/etui na telefon

Rzecz mała, niepozorna, ale niezwykle przydatna. Pozwala ochronić telefon przed potem i doskonale wiedzieć w której kieszonce schował pieniądze na coffee break. Może być elegancki, uszyty z cordury, albo też taki.

6. Narzędziownik

Narzędziownik w formie bidonu to świetny i praktyczny gadżet, który pozwala zaoszczędzić miejsca w kieszonkach koszulki i nie nadwyrężać kręgosłupa.

7. Naszywka

Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, to kolarski buntownik, możesz mu sprezentować np. taką naszywkę na skórzaną kurtkę (i każdą inną też).

Zobacz jeszcze to: