Czasami zastanawiam się jak potoczyłoby się moje życie, gdybym pewnego dnia nie podjął tej jednej, jedynej decyzji. Gdzie dzisiaj bym był, co bym robił i czy już bym narzekał jak ciężko jest osiągnąć sukces. Nie żałuję ostatnich kilku lat, nie żałuję kroków które wykonałem, aby być tu gdzie jestem.

Cieszę się, że moje lenistwo nie przeszkodziło mi w konsekwencji dążenia do zmian. To może jeszcze poczekać. Zrobisz to jutro. Od początku tygodnia. No dobra, od nowego miesiąca. Znasz to? Ile razy takimi wymówkami odwlekałeś w czasie wiele rzeczy?

Ile razy zazdrościłeś innym? A to sylwetki o którą nie dbałeś od kilku ładnych miesięcy, jeśli nie lat, a to inspirującej i dającej poczucie wartości pracy. Ile razy zazdrościłeś komuś zwyczajnie lepszego życia na które wciąż nie masz odwagi się zdobyć?

Gatunek ludzki ma niebywałą zdolność asymilacji w środowisku w którym żyje. Przyzwyczajamy się do ograniczającego nas świata i wmawiamy sobie, że na więcej nas już nie stać. Ilość energii jaką wkładamy w utrzymywanie iluzji swojego życia mogłaby starczyć na wprowadzenie wielu zmian będących impulsem do innego i ciekawszego świata. Jednak strefa komfortu jaką się otoczyliśmy nam na to nie pozwala.

sukces

Boimy się tego co nieznane. Boimy się podejmowania niestandardowych i nieszablonowych decyzji. A wystarczy jeden niewielki krok, który może okazać się momentem przełomowym naszego życia. Nie wiemy co wydarzy się z nami w przeciągu kolejnej minuty naszego życia w pełni to akceptując, a nie mamy odwagi na podjęcie konkretnych kroków do zmiany siebie na lepsze. To jest swoisty paradoks naszej egzystencji.

Ciężka praca popłaca

W dodatku uwielbiamy chodzić na skróty. Wszystko chcielibyśmy już i teraz. Ale tak to nie działa. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego jedni ludzie osiągają więcej, a inni wciąż narzekają? To dość proste. Ci którzy coś osiągają, pracują na swoje rezultaty i to ciężko. Bo aby coś zdobyć, po drodze trzeba się wiele razy potknąć. Sukces oznacza ciężką pracę z samym sobą, a ludzie od których sądziłbyś że możesz oczekiwać wsparcia często zawiodą Cię i się od Ciebie odwrócą. Być może wiele osób będzie przeciwko Tobie i być może wiele razy usłyszysz na swój temat niekoniecznie miłe słowa. Nieważne, rób swoje.

Synonimem słowa sukces jest wytrwałość. Będą momenty radosne i dające poczucie pełnej satysfakcji, ale żeby ich doświadczyć wiele razy dostaniesz od życia po tyłku. Patrzysz z podziwem na tych gości z talent show, lub czytasz o biznesmenie, który mimo młodego wieku dorobił się majątku liczonego w miliardach zastanawiając się, jak do tego doszli.

Czas i cierpliwość to dwie rzeczy, których współczesnemu człowiekowi brakuje najbardziej. Czekamy z niecierpliwością na ten odpowiedni moment, który nie chce nadejść. Pytamy innych o rady jak wyglądać, co mówić i jak się zachowywać. Dzisiaj każdy chce moralizować drugiego człowieka, bo przecież jest to prostsze niż spojrzenie sobie prosto w oczy. Dam Ci jedną radę. Rób to, co chcesz robić Ty, a nie czego wymagają inni.

Nie ograniczaj swojej wyobraźni, spełniaj marzenia, twórz nowe i dąż konsekwentnie do ich realizacji. Doceń piękno chwili i spraw byś mógł w końcu na pytanie: “czy jestem zadowolony ze swojego życia?” odpowiedzieć “tak”. Mi to się udało.

Przeczytaj również:

%d bloggers like this: